Jeseníky pod stromeček

22.11.2020

Ačkoli někteří vládní politici pod tlakem očekávání veřejnosti naznačují, co všechno bude před Vánocemi otevřeno, doporučujeme na to nespoléhat a před definitivním příklonem k nakupování dárků výlučně přes e-shopy pro vás máme ještě jedno řešení. Řešení, které přinese benefit vám v podobě zajištění dárku, benefit v podobě originálního lokálního dárku obdarovanému a koneckonců benefit v podobě tržby místnímu výrobci.
Naši přátelé z Jeseníky - originální produkt spustili facebookovou skupinu 'Jeseníky pod stromeček', na kterou se sbíhají tipy a užitečné informace na producenty věcí a služeb Made in Jeseníky. Skupina se bude rozšiřovat, jak o fanoušky, tak hlavně o náměty, co místního můžete darovat pod vánoční stromeček. Už teď tu najdete např. Ruční papírnu Velké Losiny, Minipivovar Kolštejn, drátované výrobky od Miloše Gajdy, přírodní textil od Lněné, výrobky ze Zemědělského družstva Jeseník a sýrárny Domašov, knížky z nakladatelství Veduta ze Štítů, sudkovskou Truhlici, Jesenickou čokoládu Xocolatl, keramiku Barbory Zelené ze Starého Města, Via Delicia ze Zábřeha, domašovskou likérku Bairnsfather Family Distillery, šumperskou pražírnu Kávomilka, Pepovy dobroty, Lyopotraviny... a mnoho dalších. Směsice fakt pestrá, každý si vybere.
Tenhle zdroj určitě není zdrojem jediným, pro nás je nejdůležitější ta myšlenka - nakupovat dárky lokálně, to je ta inspirace.

Foto (zdroj): Zdeněk Pavlas

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.