Jeseníky na Regiontour

19.01.2020

Super, že místní hoteliéři, provozovatelé turistických atrakcí, majitelé lanovek a vleků každé léto i zimu plus/mínus hlásí nárůst počtu návštěvníků, tudíž nárůst tržeb, ale o jejich příliv se musí někdo starat. Starají se osvícená města a obce, starají se sami podnikatelé a stará se i 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu'.
Od čtvrtka se sjíždějí do Brna všichni ti, co něco znamenají v cestovním ruchu, protože na tamním výstavišti probíhá největší veletrh tohoto oboru - Regiontour 2020.
Hned první den přehlídky si sdružení odneslo jedno z nejprestižnějších ocenění v téhle branži, když převzalo Velkou cenu cestovního ruchu - 1. místo za jednotnou kampaň Jeseníků 'YES - Jeseníky napříč kraji', která poprvé v historii spojila aktivity Olomouckého, Moravskoslezského a Pardubického kraje, jimiž Jeseníky procházejí. Tohle sjednocení přineslo nový web, nové propagační materiály, společné analýzy návštěvnosti a poskytovaných služeb... za tenhle přístup ten diplom. Vždyť pro turisty jsou Jeseníky jenom jedny.
Samotná expozice sdružení se snaží oslovit veřejnost i odborníky z řad cestovních kanceláří, cestovatelských časopisů a tzv. tour operátorů akcentováním vyhlášených míst, ale zaměřuje se i na dosud opomíjené lokality, protože pamatujeme si v létě, někde už bylo lidi fakt hodně. V rámci stánku Jeseníků zde třeba Zlaté Hory prezentují svoji turistickou výkladní skříň - rýžování zlata. I město Jeseník tam má svůj stánek.
Jako 20 až 30 tisíc návštěvníků branami veletrhu projde, Jeseníky tak mají možnost na sebe upozornit a nalákat. Vy víte nejlíp, že je nač ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.