Jeseníky kulisami armádního Winter Survival 2020

28.01.2020

Jsme region, kde není vojenská posádka, ale i přesto alespoň nepřímo pomáháme českým vojákům k tomu, aby vychovávala silné jedince, kteří pak jsou prospěšní uvnitř armády, na jakékoli pozici.
Už 26. rok se v Jeseníkách koná mezinárodní mistrovství Armády České republiky 'Winter Survival', což je vytrvalostní víceboj vojenských hlídek, které se musí v neznámém horském prostředí na sněhu a v mraze vypořádat s různými úkoly a nástrahami. Právě v neděli závod odstartoval. Nastoupilo do něj 60 vojáků, z toho 16 tříčlenných družstev je z české armády, zastoupení mají známá posádková města - Přáslavice, Stará Boleslav, Vyškov, Pardubice, Týniště nad Orlicí..., po jednom týmu nasadily armády z Polska, Slovenska, Německa a Rakouska.
Tenhle syrový zážitek chlapům vryje Jeseníky řádně do paměti, vždyť na skialpech našlapou desítky kilometrů, lozí po skalách, spí ve sněhu, vyhledávají v lavinovém poli, překonávají vodní toky...
Je to asi odvážný pohled, ale kromě dobrého pocitu z toho, že Jeseníky jsou kulisami téhle zajímavé akce, věříme i v to, že jde o asi svéráznou, ale taky reklamu na náš region. Protože zážitky, a hlavně zkušenosti z Winter Survival jsou pak na vojenských posádkách vyhodnoceny a sdíleny mezi všechny vojáky, takže každý z nich se má šanci dovědět, co jsou Jeseníky ;-)

Foto (zdroj): Jiří Pařízek, archiv Winter Survival

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.