Jeseníky cyklistické

27.04.2019

Když se nás lidé z vnitrozemí ptají, co je v Jeseníkách nejvíc, obvykle nás po třech minutách stopnou, že už si více stejně nezapamatují ;-) Kdybychom ale měli vypíchnout jednu věc, nám prostě Jeseníky přijdou předurčené cyklistice, a to naprosto všem jejím disciplínám.
Poměrně kvalitní síť asfaltek s členitým terénem je ideální pro silniční kolo, prudké svahy zase nabízejí zábavu pro sjezdaře, synonymem svobodného mountainbikingu bezpochyby jsou kilometry cyklotrailů a zkrátka nepřicházejí ani cykloturisté hledající cyklostezky podél turistických atrakcí.
Vážení, tohle všechno samozřejmě slouží i nám domorodcům, ale až se vás budou známí odkudkoli z ČR ptát, proč mají do Jeseníků přijet, pusťte se do více jak tříminutového básnění o Rychlebských stezkách, bikování na Dolní Moravě, navnaďte je na 1. etapu Moravské stezky, nechte je vyšlapat na Dlouhé Stráně, pošlete je do Bike parku Kopřivná či do dvou bikových zastávek v Koutech, pozvěte je na jesenické straně na YEScyklo ...
Pusťte si k tomu tohle krátké, ale výživné video z bikování v Jeseníkách, dobrá inspirace a třeba to na kolo vytáhne i vás.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.