Jeseníky a Rychleby ve vašich fotografiích

08.12.2019

Pokud chcete autentický pohled na Jeseníky a Rychleby, sledujte facebookovou skupinu 'Výlety po Jesenicku a okolí', která má primární cíl prostřednictvím obrázků dávat náměty na výlety a procházky.
V říjnu 2011 založená skupina je spravována Lucií Bašičovou a Soňou Březinovou a má už přes 4700 členů. To už není málo náruživých fotografů zdejší přírody. Skupinu můžete sledovat, nebo požádat o členství, kde vás ale čeká několik vstupních otázek. Holt budete muset prokázat znalosti o zdejší fauně a flóře ;-) Odměnou vám pak bude privilegium na tuhle stránku přidávat fotografie z vašeho pohybu po Rychlebských horách a Jeseníkách. Fotí naprostí amatéři, fotí profíci, z obrázků a komentářů je ta láska k horám cítit. Fotogenických míst je tu mnoho. Překvapí, kolik lidé pořizují fotek s plachými kamzíky, favoritem je však východ a západ slunce, teď třeba podzimní barvy, které ale brzo začnou přebíjet fotky zasněžené krajiny. Z lokací vede Praděd, baví Šerák, Skřítek, Červená hora, Králický Sněžník...
Nám se líbí, jak si členové vzájemně reagují na zveřejněné tipy, jaká je tam interakce, také někdy docela vysoké počty lajků... No, nepochybně to minimálně v členech skupiny utužuje pozitivní vztah k regionu a možná i nahodilé návštěvníky facebooku to pobídne k absolvování některého ze zaznamenaných výletů.

Foto (zdroj): Petr Teplárek

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.