Jeseníky a Jesenicko přilákaly více návštěvníků

15.02.2020

Byznysově řečeno - turisté na Jesenicko vozí peníze a z pohledu tvrdých dat jich vozí stále více. Je to důležitý ukazatel pro lokální ekonomiku, který navíc roste, a to je dobrá zpráva pro celý okres Jeseník.
Zlatorudné mlýny, Lesní bar, Priessnitzovy lázně, Biskupská kupa, Rychlebské stezky, Fauna park Lipová, zámek Jánský Vrch, Rejvíz, Vlastivědné muzeum Jesenicka, Šerák, dvoje jeskyně, zimní lyžařská střediska... to všechno jsou místa, která přispěla k tomu, že do Olomouckého kraje přijelo v roce 2019 dle Českého statistického úřadu o 8,8 % hostů více. Mezi kraji jde o nejvyšší meziroční přírůstek. Že došlo také k růstu počtu přenocování o 7 % značí, že návštěvníci našeho regionu tu zůstávají déle, v průměru 3 noci. Do kraje zavítalo přes 761 tisíc lidí, významná část z nich byla i na Jesenicku.
Důležité je, aby s růstem turistů rostly i kapacity ubytování a parkování a aby se dařilo vzniku nových turistických atraktivit, jež pomohou absorbovat ty rok od roku větší počty návštěvníků, kteří už dnes dovedou pořádně prověřit propustnost některých lokalit.
Jsme pro rozumné zvyšování počtu lidí brázdících v létě i v zimě Jeseníky-Jesenicko, nicméně odborníci na cestovní ruch, se kterými mluvíme, nám nejčastěji říkají, že kapacita regionu ještě není (ani zdaleka) na hranici svých možností.
Tak pracujme na kvalitě poskytovaných služeb, spokojení hosté jsou nejlepší reklamou.

Foto (zdroj): Michal Klajban

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.