Jeseník žije

21.03.2020

Vás, kteří dnešní příspěvek čtete, a pak si i pustíte video, jeho obsah vůbec nepřekvapí, vy čtenáři positivJE všechno v něm obsažené už víte. Možná bychom vás tedy poprosili, přepošlete příspěvek 'Jeseník žije' všem svým přátelům a známým. Jen ať se dozví, že Jeseník (Jesenicko) prostě je skvělé místo pro život.
Česká televize natočila se spolkem Sudetikus pro pořad 'Nedej se' osmiminutové video, takovou zrychlenou reportáž o všem, co tenhle spolek od roku 2016 pro Jeseník dělá. Hlava Sudetiku Martina Seidlerová provází kameramana po přehlídce minigastronomických provozoven na Restaurant Day, nicméně divákům představuje všechny tři pilíře jejich aktivit.
Regionální umělce a výrobce zviditelňují vedle Restaurant Day také Jesenické trhy a Park žije! Snahou zapojit občany Jeseníku do chodu jejich města se Sudetikus snaží v diskusním seriálu Ranní klub. A město hezčím místem k žití se Martina, Matěj Podhola, Markéta Turková a dobrovolníci snaží dělat taky jednorázovými akcemi, jakými třeba byla výsadba třešňové aleje v lázních nebo úklid náplavky na řece Bělé ve Smetanových sadech.
Slova jsou tady ale zbytečná, pusťte si video, udělá vám to dobře.

Foto (zdroj): Zora Veichartová 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.