Jeseník zažije třídenní festival Jesnění

29.08.2021

Máme rádi věci, které na Jesenicko přinášejí závan velkoměst, do kterých nám utíkají mladí lidé. Spolek Sudetikus přesně tohle už několik let dělá. Všichni známe jejich farmářské trhy, Restaurant Day, oživování letního divadla, English Café Jeseník..., a teď rovnou třídenní festival Je/snění!

Nebyla by to Martina Seidlerová, kdyby akci nechtěla rozstřelit na co nejvíce témat a žánrů, aby oslovila co nejvíce lidí. Od pátku 17. do neděle 19. září se připravte na to, že před kulturou nepůjde v Jeseníku utéct, protože se bude prezentovat, přemýšlet a diskutovat, básnit, zpívat a tančit, číst a poslouchat, jist a vařit, vyrábět a tvořit, chodit a běhat..., za tři dny můžete poznat spousty zajímavých lidí a dostat od nich pořádný zásah inspirace. Takovou kulturní dávku budete pár dní vstřebávat.

Neskromně se musíme pochlubit, že v rámci Je/snění bude mít svoji stage i positivJE. Bude v Kině Pohoda, kde v sobotu 18. září pokřtíme publikaci DESIGN kreativJE, se kterou mapujeme kreativní průmysly na Jesenicku. Své pozvání teď směřujeme na všechny šikovné ruce a chytré hlavy, co se na Jesenicku živí (nebo o tom sní) nějakou kreativní činností. Přijďte se do kina vzájemně seznámit a společně přemýšlet o tom, jak prodat více vašich výrobků, zajistit více objednávek, vyvolat větší poptávku po vašich službách.

Festival Je/snění je koncipován tak, že vás bude nutit být ty tři dny v pohybu, vždyť se bude odehrávat na Masarykově náměstí, na Náplavce, v Letním divadle, na náměstí Svobody, ve Smetanových sadech, Kině Pohoda, ve Vodní tvrzi, a dokonce i na Zlatém chlumu. Ale máte svaté právo si jako z bonboniéry vybrat jenom některé části programu, vstupné bude všude dobrovolné.

Nenuťte nás vám dát "zaručený tip" na to nejdůležitější, pro každého z vás to bude něco jiného, v tom je originalita Je/snění.

Foto (zdroj): Gabriela Polomíková Ulrichová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.