Jeseník vtahuje občany ještě více do vládnutí

25.05.2021

Jeseník - to je 11 000 sousedů. Zkusili jste se takhle někdy podívat na svoje město? ;-) Je to trefné, protože to možná shodí všechny naše žabomyší války, z komárů velbloudy a maloměstské manýry. Vždyť my jsme v kontextu světa malé městečko. Tady když většina z oněch jedenácti tisícovek bude správně naladěna, tak nám se tady může náramně dařit.

Aktivizátorem se zcela přirozeně snaží být i město Jeseník (však na to má Odd. strategického rozvoje), takže po participativním rozpočtu Tvoříme Jeseník spouští další aktivitu, řekněme určitou nadstavbu - projekt Náš Jeseník. Jde o další místo, na němž nejen občané města najdou prakticky všechny informace o významnějších investičních záměrech jesenické radnice, které buď byly v nedávné době zrealizovány nebo se teprve chystají. Plus se otevírá prostor pro občany, dokonce se chce, aby se zapojovali. Třeba komentováním aktuálních záměrů.

To dá přece rozum, pokud chceme město, v němž se nám bude dobře žít, musíme do toho těm politikům aspoň trochu kecat, webový portál Náš Jeseník je tu od toho. Vedle budovatelských záměrů, jako aktuálně jsou třeba ledová plocha, modernizace sídlišť 9. květen a Pod Chlumem, urbanistické řešení parků na Náměstí Hrdinů či Smetanových sadů, výstavba hasičské zbrojnice... aj., tu najdete některé důležité strategické dokumenty i zajímavá městská data. Říká se, že papír snese všechno, ale zveřejněním plánů na sebe radnice vyvíjí větší tlak, a to je ta nejlepší motivace.

Webovky jsou spuštěny, určitě je Jeseníčáci navštivte.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.