Jeseník v sobotu pořádá přehlídku lokálních pivovarů

05.08.2021

Tohle by se vám mohlo líbit, je v tom pivo, je v tom setkání s přáteli, ta kombinace funguje. Navíc, a to už je důvod s tím být na positivJE, je to pivo z velké části lokální, jak už jsme si u zásadní kulturní akce 'Jeseník se baví' zvykli.

V sobotu od 13 hodin na Masarykově náměstí v Jeseníku odstartuje přehlídka regionálních pivovarů, a to je pro nás všechny příležitost ochutnat, co sládci z blízkého i vzdáleného okolí vaří. Na pozvání pořádajících MKZ Jeseník kývl domovský Minipivovar Jeseník, z nedaleka pak Zlosin (Velké Losiny), Nachmelená opice (Krnov), skoro zdejší Minipivovar Kolštejn (Branná), chybět nemůže hanušovická Holba a šumperský CBA Nuget přiveze pípu s Huhňákem.

Z o něco větší dálky se do Jeseníku vypraví Clock z Potštejna a Siberia z Prahy, které bude mít na čepu Pivotéka U Křížů. Napít se budeme moci národního nápoje i z dílny moravskoslezského Pivovaru Koníček z Vojkovic. A jistotou pro konzervativce bude Plzeň a Gambrinus na stánku El Chorro.

Program je pochopitelně bohatší, taky stojí za zmínku, že v rámci sobotní zábavy oslaví své už 30. narozeniny společnost Fenix, spolupořadatel Jeseník se baví.

Tak Jeseníku, přijď se v sobotu po obědě bavit a ochutnávat regionální pivka.

Foto (zdroj): Nachmelená opice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.