Jeseník rozdělil mezi sportovce přes 3 miliony korun

25.02.2024

Sport je jedna z nejlepších prevencí proti nástrahám číhajícím na naše děti. Ani tam nejde o množství medailí, stačí organizovanost v podobě tréninků, zápasů a závodů. A čím víc dětí v oddílech, tím líp.

Počet aktivních dětí zohledňuje i město Jeseník, když z rozpočtu rozdává peníze na podporu sportu. Pro letošek zastupitelé mezi dvacítku klubů poslali rovných 3,2 milionů korun. Množství dětí je zásadním parametrem, podle kterého je hromádka peněz mezi sporty rozporcována.

Největším sportem je fotbal, proto si FK Warex Jeseník odnesl podporu ve výši 878 tis. korun. Cyklistický Force Team Jeseník během pár let pořádně narostl, reflektovala to i dotace 465 tis. Kč. Nejtradičnějším zimním sportem jsou běžky, město dalo Fenix Ski Teamu Jeseník 329 tisíc. Druhým nejlépe podpořeným kolektivním sportem je oddíl Basketbal Jeseník (270 tis.). Na 200 tisíc dosáhl Šachový klub Jeseník. Dále se seřadili Horolezci Jeseník (156 tis.), Karate klub Jeseník (140tis.), florbalový FBK Jeseník (130 tis.) a na stotisícovou hranici dosáhly gymnastky La Pirouette (103 tis.). Peníze na práci s dětmi a mládeží získali i tenisté, bikrosaři, rafťáci, boxeři, plavci, mažoretky a futsalisté.

I díky této podpoře jsme regionem sportu, přesvědčí vás o tom i blížící se vyhlašování nejúspěšnějších sportovců Jesenicka (8. dubna).

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.