Jeseník rozdělil 4 miliony

03.05.2019

Milionem, který město premiérově dalo k dispozici občanům, aby sami vymysleli a pak si odhlasovali, za co budou utraceny, to začalo. Teď s tím "rozdáváním" pohnulo i Zastupitelstvo, které na svém posledním zasedání rozdělilo 4 miliony korun. Šlo o nelehkou roli posuzovatele žádostí o dotace, kde vyhovět všem a naprosto spravedlivě, je prakticky nemožné.
Nejvíce si ukrojili sportovci, a to jak týmové sporty, tak jednotlivci. Fotbalisté mohou počítat s částkou 1,7 milionu, běžkaři z Fenix Ski Teamu dostanou přes 200 tis., v intervalu 100-120 tis. bylo přiklepnuto futsalu, florbalu, karatistům, bikrosu a plavcům, ostatní sporty dostaly v řádech jednotek až desítek tisíc. Z tohoto balíku peněz jde také příspěvek na krytý bazén v České Vsi (350 tis.) či ledovou plochu v lázních (130 tis.).
Kromě sportu se dostalo i na kulturu (např. Spolek přátel umění 170 tis.), děti (např. Mateřské a rodinné centrum Krteček 140 tis.) a sociální sféru (např. Boéthea 250 tis., Darmoděj 100 tis.) ... Město také podpořilo mnoho společenských, kulturních nebo sportovních akcí, které v tomto roce na Jesenicku proběhnou.
Větší detail lze prostudovat na webu města zde. Tak ať úspěšným žadatelům peníze slouží a ať z nich udělají Jesenicko zase o něco lepším místem k žití. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.