Jeseník řeší bezdomovce

08.07.2019

Svítá naděje, že subjekty participující na řešení problematiky bezpečí a pořádku ve městě prohloubí vzájemnou spolupráci, která je, zdá se, nezbytná pro to, aby z Jeseníku zmizela místa, na která se běžní občané bojí chodit. Řeč může být o ose Smetanovy sady - okolí autobusového nádraží a kina Pohoda - náměstí Svobody.
Vedení města Jeseník v čele se starostkou Zdeňkou Blišťanovou, zástupci městské policie i státní Policie ČR a lidé z organizace Darmoděj, jež se stará o sociální problémy města, se potkali, aby společně začali mluvit, a hlavně konat ve věci eliminace bezdomovectví na území města.
První koordinační schůzka proběhla přímo v terénu, což slibuje opravdu zodpovědnou rozvahu nad možnostmi, jak situaci nejlépe ošetřit. Totiž hned ze startu poměřujete dva základní přístupy. Ten dejme tomu "kapitalistický" by velel striktně problémové lidi vytlačit, odstřihnout od sociální pomoci a přenechat zodpovědnost za budoucnost na lidech samotných, i kdyby je to mělo stát život. Naproti tomu sociálně orientovaný přístup má s takovými lidmi "nekonečnou" trpělivost a zastává názor, že tihle lidé se bez pomoci ze svých problémů nedostanou, ať to daňové poplatníky stojí, co to stojí. Optimum bude jako obvykle někde uprostřed, tak je fajn, že se zástupci řekněme obou přístupů potkávají, mluví o svých názorech a diskutují o variantách, jak má město Jeseník bezdomovectví zvládnout a zajistit čisto a klid všem řádným obyvatelům a návštěvníkům Jeseníku.
Město zkoumá možnost vybudovat záchytnou stanici, město má nového šéfa městské policie, město tu má několik neziskovek s touto skupinou lidí pracujících ... To by se mohlo zadařit, co myslíte?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.