Jeseník posiluje v oblasti strategického rozvoje

12.09.2019

Když máte být jako město lídrem okresu, který se potýká s odlivem mladých, nesmíte se nechat převálcovat provozní činností úřadu. Ta je samozřejmě důležitá, ale sama o sobě nezajistí to, aby Jesenicko bylo volbou pro život i pro další generace.
Snad pod dojmem toho i v rámci plnění cílů, rozhodla se jesenická radnice postavit nové oddělení vně úřadu - Oddělení strategického rozvoje. To dostává do vínku zásadní úkoly, jejichž zvládnutí přispěje k tomu, že Jeseník bude moderním městem dosti atraktivním pro všechny generace, a že kromě dejme tomu zpomalení odchodovosti začne aktivně lákat k přistěhování i lidi z jiných okresů. Primární rolí bude zajišťování plnění strategického plánu města, což je dokument plný vizí, úkolů a nápadů čekajících na realizaci.
Do čela nového oddělení se postavil Petr Kubíček, toho času šéf jesenických běžkařů, a hlavně člověk mající bohaté zkušenosti s fungováním dotačních programů, které bezpochyby budou možným zdrojem financí potřebných k rozvoji města. Vedle role koordinátora všech oddělení, výborů a komisí podílejících se na strategii Jeseníku, si Petr pod svoje křídla bere i oblast sportu jako celku, protože ten je nedílnou součástí rozvoje. Zcela logicky se do jeho oddělení přesunula městská architekta Sara Al-Wahaishi, počítá se s třetí posilou. Oba dva-všichni tři teď vyhrnou rukávy a my snad už brzy jejich společnou práci začneme pociťovat. Držíme pěsti.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.