Jeseník plánuje investice na 2020

03.12.2019

V těchto dnech se finalizují městské a obecní rozpočty pro rok 2020, zastupitelstva a rady horečně jednají, počítají, plánují..., některé investice jsou nejisté, některé už mají peníze odklepnuté.
Dvě jesenická sídliště se mohou více méně už teď těšit na dílčí investice, které zcela prokazatelně vylepší podmínky pro život jejich obyvatel.
Sídliště Pod Chlumem bude v nejbližších letech stát město hodně peněz, dílčí vylepšení přijde už brzo ve spodní polovině Seifertovy ulice (to je to klesání od hřbitova z Husovy ulice dolů k obchodní zóně), kde dojde k opravě a rozšíření silnice - nová asfaltka plus výstavba chodníku (až k restauraci U Garáží), nové osvětlení a kanalizace. Stavební práce bratru za asi 5 milionů korun budou zahájeny někdy v půlce roku 2020.
Dále oddělení investic dost intenzívně dělá na tom, aby se příští rok odehrály stavební práce taky na Lipovské ulici, kde by se měly citelných změn dočkat chodníky a parkování před a za prodejnami Coop a elektro Expert. Má dojít snad i ke zvýšení kapacity, hlavně ale ke zlepšení situace na parkovišti. A technické služby jsou nastartovány na úpravy v přilehlém kruhovém parčíku. Ten si říká minimálně o podstatný zásah zahradníka. I tohle místo se dočká vylepšení už příští rok.
Ani sídliště 9. května by nemuselo přijít zkrátka. I když prozatím nedopadla žádná dotace, město možná rozběhne 3. etapu ve vlastní finanční režii a na 'deváťáku' je toho tak ještě hodně potřeba.
Celkově je zřejmé, že v rozpočtu budou naplánovány další investice, zejména o těch hlavních vás budeme informovat, na to se spolehněte. Zastupitelům a radním všech měst a obcí Jesenicka přejeme chladnou hlavu při kouzlení s excelem ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.