Jeseník patří k nejzelenějším okresům

08.04.2019

My vám něco povíme. Jeseník je pátý nejzelenější okres v republice! Z dat Českého statistického úřadu to spočítal Deník, přičemž analytici pracovali s rozlohou lesů, travnatých ploch, zahrad a sadů.
Je vám doufám jasné, co tenhle fakt, spolu s řekněme dobrými výchozími podmínkami ohledně množství vody, pro nás všechny na Jesenicku znamená? Že se tohle místo stane ještě žádanější adresou. I když se tomu mnozí z vás stále pošklebují ;-) Kupujte pozemky a nemovitosti, dojde ke zhodnocení, nejpozději vaše vnoučata zinkasují výnos.
Zpět k těm lesům, loukám, zahradám, nejzelenější je okres Jablonec nad Nisou (80 %), druhý je Děčín (79 %), třetí pak Vsetín (76 %). Jeseník (73 %) se o pátou příčku dělí se sousedním Bruntálem a Sokolovem. Třeba Šumperk (69 %) je osmý.
Nepochybně s podílem zeleně momentálně hýbe kůrovec, ale s tím se příroda s naší pomocí vypořádá a tam kde byl les, bude zase les. Takže divoká zvěř si bude užívat bezpečí, pěší, bikeři i běžkaři budou v pohybu, a i nezbytná hospodářská těžba si přijde na své.
Tak popřejeme lesním hospodářům, ať se jim podaří zkrotit kůrovce a všechny uživatele lesa požádáme o slušné chování.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies