Jeseník opět V centru mezinárodního artového projektu

02.07.2021

Respekt všem z kultury, které nezlomil lockdown a oni pro nás ihned po uvolnění protipandemických opatření mají nachystány skvělé akce. V případě česko-německého festivalu V centru/Im Zentrum je to o to záslužnější, neboť přípravy programu pátého ročníku s podtitulem ReStART probíhaly, aniž bylo jisté, že bude moci být veřejnosti představeny.

Tenhle unikátní počin přesahuje kulturní rovinu, festival na návštěvníky klade větší nároky na pozornost, výměnou za což jim dává nahlédnout na Jesenicko bývalé, česko-německé, kdy to tady byly Sudety a basta.

Od 2. do 25. července máte možnost každý pátek až neděli navštívit galerii pod širým nebem, ve kterou se promění industriální prostor areálu společnosti WooX (bývalá továrna Regenhart & Reymann v Jeseníku). Tady se představí několik významných německých a českých umělců současnosti, jejichž instalace nakrmí vaše vizuální vjemy, přinutí váš mozek k výkonu a možná vám do cesty přihrají zajímavá setkání. Totiž vedle výstav organizátoři nachystali několik komentovaných prohlídek a výletů, to je rozhodně neotřelý přístup k publiku.

Holt, když za tím na Jesenicku stojí například Zdeňka Morávková, Petra Fusová s Lucií Štůlovou z MKZ Jeseník, Bohumila Tinzová za Okresní archiv, Markéta Turková v roli mluvčí a Filip Raif v roli grafika... Nezapomínejte, #jesenikjezaodmenu :-)

Foto (zdroj): Michal Sedlák

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.