Jeseník nainstaluje chytřejší parkomaty

02.06.2020

Jako není to sobotní vzlet Crew Dragon, ale malý technologický krůček ano. Město Jeseník v létě chystá výměnu stařičkých parkovacích automatů, kterým už se někdy nechtělo vydávat lístek, nebo spíše někdy se jim ho vydávat chtělo ;-)
Nyní je po městě rozmístěno 7 strojů, což se nezmění, jen dojde k jejich drobnému přeskupení. Po instalaci budou dva na Masarykově náměstí, dva na Dukelské, a po jednom na Lipovské, na náměstí Svobody a pod IPOSem. Technický posun bude docela zásadní. Nadále bude možné platit mincemi, ale hlavně přibude platba kartou, a dokonce i bezhotovostní úhrada přes mobilní aplikaci. Ta vám umožní i vzdáleně prodloužit dobu parkování, když se neplánovaně zdržíte. Procedura bude ze startu trošku složitější, musíte zadat svoji SPZ, ale zase je to vynahrazeno tím, že nebudete muset nosit za čelní sklo žádný lístek. Holt, Jeseník je smart. Taky městská policie bude jednodušeji identifikovat auta stojící na placeném místě bez řádně uhrazeného parkování. Piráti, třeste se.
Tento hardwarový update městskou kasu vyjde na skoro 1,7 milionů korun, za což od dodavatele získá stroje, software včetně mobilní aplikace a pětiletý servis.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.