Jeseník nabírá směr

18.12.2018

Pojďme se podívat, na co se mohou těšit obyvatelé Jeseníku v příštích necelých čtyřech letech, pakliže vedení města bude plnit, co si předsevzalo v Programovém prohlášení.
Hodně sledovanými jsou vždy plány investic, dost prozrazují o odvaze Rady. Ta jesenická chce pokročit v revitalizaci sídliště 9. května a konečně rozjet tu Pod Chlumem. Taky se město bude zabývat rozvojem sportu v bývalých kasárnách a pomůže vzniku dalších hřišť. Na radnici by chtěli posunout projekty skateparku, umělé ledové plochy a chodníku do lázní.
Pokud jde o zvyšování kvality života, v plánu jsou aktivity podporující výstavbu bytových domů s nájemním bydlením i developerské projekty s rodinnými domy. Jeseník chce udržet místní, ale chce lákat i lidi z velkých měst. Proč ne, region má potenciál být atraktivní např. pro mladé rodiny z Ostravska či od Brna.
Jde-li o kulturu a volnočasové záležitosti, nejnatěšenější jsou asi zaměstnanci knihovny, kteří se už brzo přestěhují do nového za divadlem Petra Bezruče. Mnoho z nás drží palce dalšímu oživování Smetanových sadů, místa s nemalým potenciálem.
Nelze očekávat, že by paní starostka Zdeňka Blišťanová pustila ze zřetele její disciplínu - vzdělávání. V tomto směru se musí makat až běda, aby tu děcka po střední škole chtěla žít a pracovat. Nebo pracovat a žít? Rodiče, učitelé, žáci, ti všichni musí pochopit, že každý nemůže být právníkem či doktorem a už by bylo záhodno konečně uvěřit tomu, že kvalitní řemeslník si může vydělávat stejně, jako ten doktor.
Zpozornět by měly i okolní obce, Jeseník se chce stát věrohodným lídrem okresu, z toho by fakt mělo profitovat celé Jesenicko.
Tak držíme palce a přejeme mnoho úspěchů. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.