Jeseník má novou knihovnu

20.08.2019

Nechce se nám mávnout rukou nad tím, že Jeseník má novou knihovnu. Protože knihovna není jenom to místo, kde si milovníci knížek chodí pro romány a povídky. Účel téhle prospěšné instituce je mnohem pestřejší, nesporně přispívá k určité úrovni obyvatelstva.
Knihovna Vincenze Priessnitze se po 64 letech přestěhovala z už nevyhovující budovy na Lipovské ulici do zcela nových prostor vybudovaných za Divadlem Petra Bezruče jako součást Centra společenských aktivit. Tohle místo má úžasný potenciál stát se doslova uzlem vědění pro celé Jesenicko. Samotná knihovna s asi 60 tisíci knih nabízí zázemí nejen svým cca 1.800 registrovaným čtenářům (tohle číslo půjde nahoru), ona bude dobře sloužit i lidem, kteří si nechtějí jen půjčovat knihy. Vždyť v nové jesenické knihovně je krásná interaktivní dětská čítárna, multimediální učebna, menší hudební sál ..., vše pokryté wifi signálem ... ;-) Místo jako vyšité pro žáky a studenty zdejších škol, informací lačné děti, intelektuály či milovníky rodokapsů.
Těšíme se na statistiky za rok 2019, ale hlavně za kompletní rok 2020, kolik knihovnu navštíví lidí, když v té bývalé v roce 2018 to bylo asi 27.000 lidí. Minimálně k rychlostí odbavování při půjčování knih přispěje technologická novinka, kdy je každá kniha vybavena speciálním kódem (RFID) pro rychlonačtení při samotném půjčování, takže naše knihovna jde s dobou.
Přejeme nové jesenické instituci úspěšný start, s nímž ji 6.9. na slavnostním otevření pomůže i Jaromír Švejdík z kapely Priessnitz a jinak také výtvarník známý pod pseudonymem Jaromír 99.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.