Jeseník lídrem Sdružení turistických oblastí České republiky

03.05.2021

Je možné, že tohle léto už se odehraje bez některých podnikatelů v gastronomii a ubytování, protože ne všichni přežijí omezení a zákazy, které jim v rámci boje s pandemií naservírovala vláda.

S tím, aby aktéři cestovního ruchu vyšli z krize silnější a chytřejší, se jim snaží pomáhat hned několik subjektů. Třeba CzechTourism, Ministerstvo pro místní rozvoj a jiní. Nově vyhrnuje rukávy organizace nazývající se Sdružení turistických oblastí České republiky (STO), kterou založilo několik destinačních agentur Česka, a právě zdejší 'Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu' (J-SCR) jsou jejím hlavním hybatelem. Však se Tomáš Rak postavil do čela spolku o prozatím 27 členech.

Jeseníkům, coby turistické destinaci se tak dostává jisté pozornosti, a hlavně příležitosti ovlivňovat spolupráci všech hráčů oboru bez ohledu na geografické hranice, taky proto, že hory tvoří významnou část českého cestovního ruchu, z něhož nejen Jesenicko finančně benefituje.

Jakékoli snahy o nabytí nového know-how, o výměnu zkušeností, vzdělávání pracovníků v oboru, zkvalitňování propagace a marketingu našich hor i síťování s dalšími odborníky je příležitostí, jak letní a zimní sezóny v Jeseníkách a Rychlebských horách mít úspěšnější.

Ačkoli nevíme, jak bude léto vypadat, zdá se, že se turismus pomaličku odbržďuje, tak všem, kteří se tím živí, přejeme co nejvíce kšeftů.

Foto (zdroj): Martin Brázdil  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.