Jeseník je přes Honzu Zbranka přítomen na olympiádě v Tokiu

19.07.2021

Pakliže je lezec Adam Ondra českou medailovou nadějí nadcházející letní olympiády, pak by se mu mohlo hodit, že jedním ze stavěčů soutěžních lezeckých cest bude Čech. Pakliže je tím Čechem Jan Zbranek, mohlo by se nám líbit, že je z Jeseníku.

Zcela nepřekvapivě je Honza sám sportovním lezcem, což má v našem regionu obstojnou tradici. Jako závodník byl členem reprezentačního družstva, dotáhl to na 3. místo na MS mládeže. Teď je ale držitelem mezinárodní stavěčské kvalifikace, běžně připravuje trasy na světových pohárech a mistrovstvích světa. Díky svým zkušenostem už lektoroval kurzy po Evropě, v Austrálii, Singapuru...

Honzovi Zbrankovi se dostalo velké pocty, když byl zařazen do stavěčského týmu pro OH Tokio 2021, kam předevčírem odletěl. Lezkyně a lezci budou bojovat na olympiádě poprvé, a to rovnou v nevídané kombinaci - rychlost, obtížnost a bouldering, to je pro autory lezeckých cest opravdu veliká výzva. Takže i kdyby to v Aomi Urban Sports Parku favoritovi Ondrovi nevyšlo, zůstane na stěně česká stopa.

Námět (zdroj): Ivana Kautzová
Foto (zdroj): archiv Jan Zbranek 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.