Jeseník jako asfaltová velmoc?

28.10.2018

Údržba silnic, myšleno pokládka nového asfaltu, je pro každé město a obec vlastně rutinní věc. Na mnoha místech je opravdu silný dopravní provoz, a tak je průběžná výměna povrchu silnic nevyhnutelná. Když se tohle odehraje na velmi disponovaných místech, jako je třeba Lipovská či Dukelská ulice v Jeseníku, musí srdíčko každého řidiče zaplesat.
V rozmezí pár týdnů jsme se dočkali nového povrchu vozovky na Lipovské ve směru od železničního přejezdu na úroveň Penzionu U Petra. Zde je cesta lemována zbrusu novým chodníkem, který zvyšuje pohodlí, a hlavně bezpečnost pěších. Za chodník a zastávky bylo utraceno necelých 7 milionů, z čehož 90 % formou dotace z EU, asfalt pak zaplatila Správa silnic Olomouckého kraje.
Reprezentativním se stalo i okolí nové sportovní haly, kde cestáři vyasfaltovali parkoviště u haly i příjezdovou cestu k útrobám fotbalového stadionu.
Do třetice nová asfaltka je na Dukelské ulici od Alberta směr Kaufland. Taky i s chodníkem, v tomhle případě nadmíru vítaným, neboť došlo ke zvýšení bezpečnosti chodců. Dukelská vč. parkoviště u haly přijdou městskou kasu na cca 6 milionů.
Tak to jen jako argument pro všechny škarohlídy, že město toho dělá málo. 'Tak určitě' toho může dělat víc, ale lepší málo, nežli nic ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.