Jeseník coby turistická oblast ovlivňuje zákon o cestovním ruchu

19.03.2022

Cestovní ruch v České republice si to s lockdowny pěkně schytal, od nejmenší chatky k pronájmu, až po velké zimní středisko, všech se to nějak dotklo a všichni hledají cestu nahoru. Že se Jeseníky v těchto snahách spojují napříč třemi kraji (obrazně řečeno od Bruntálu přes Jeseník po Králíky), už víme. Ale že se Jeseníky spojí se "zbytkem republiky", to už bychom úplně nečekali, vždyť přece jiné horské oblasti jsou naší konkurencí, nebo ne?

Zřejmě příliš úzkoprsý pohled, Česko turistické musí táhnout za jeden provaz, neb jeho konkurencí je "zbytek světa". Svoji roli v tom chce hrát a hraje Sdružení turistických oblastí ČR (STO), v němž jednu z hlavních rolí chce hrát a hraje Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu (J-SCR).

Jinými slovy, Jesenicko kecá do toho, co má Česká republika dělat pro aktéry zabývající se cestovním ruchem. Na tři desítky členů STO, jehož předsedou správní rady je Tomáš Rak, jinak předseda J-SCR, se minulý měsíc sešlo v Olomouci, aby si vyměnili zkušenosti, sdíleli příklady dobré praxe, vzájemně se vzdělali a aby si tak trochu řekli o židli na Ministerstvu pro místní rozvoj. Protože se chystá nový zákon o cestovním ruchu a tohle sdružení už má jistý vliv, pro ministerstvo je výhodné dostat do zákona i hlas profesionálů zabývajících se destinačním managementem.

A tak se stalo, že Tomáš Rak - předseda sdružení cestovního ruchu z Jeseníků je nově členem expertního týmu na ministerstvu. Náš region tak má další užitečné zastoupení ve vyšších patrech státního aparátu. To se může hodit.

Foto (zdroj): Michal Klajban

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.