Jeseník chce 5G

18.10.2019

Město Jeseník je lídrem okresu majícího před sebou světlou budoucnost, pokud se kompetentní lídři budou věnovat správným věcem. Za jednu z nich považujeme rozvoj vysokorychlostní sítě 5G, o jejíž vybudování se v pilotním projektu České republiky město uchází. V rámci akce Digitální Česko, kterou razí vláda Andreje Babiše, hledá Ministerstvo průmyslu a obchodu 12 měst, v nichž přednostně zprovozní vysokorychlostní síť páté generace 5G.
Být v oblasti technologií na špici je pro Jeseník dost možná nevyhnutelnost, chceme-li nabídnout mladým Jeseníčákům určitou perspektivu a vlastně je to nezbytné pro rozvoj konceptu Chytrý Jeseník, pro aplikaci prvků Průmysl 4.0, pro hladkou adaptaci tzv. internetu věcí v domácnostech, pro zatraktivnění turistických informačních služeb... Ono zajištění infrastruktury je nezbytné také pro technologický růst místních firem a vůbec zakořenění oboru informačních technologií na Jesenicku. Ty vynikají výrazně vyšší přidanou hodnotou, než je tomu u výrobního byznysu.
Je tedy dobré, že město jde do téhle "soutěže", že pro zvýšení šance hledá podporu mezi politiky plus operuje se svým členstvím v konceptu Smart Region Olomoucký kraj. Být mezi prvními s pokrytím 5G by bylo i určitým mentálním signálem směrem do regionu, že Jeseník a Jesenicko má ambici stát se dobrou adresou a jde na to přes digitální ekonomiku.    

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.