Jeseník bude mít svůj první cowork

21.06.2019

S nastupujícím létem jde o jednu z nejlepších zpráv, jakou positivJE může přinést, neboť naprosto vystihuje směr, jakým by se město (region) v případě mladých lidí mělo vydat. Dělat všechno možné a (hlavně) nemožné pro rozvoj oboru informačních technologií. Protože tenhle obor jde (velmi často) dělat odkudkoli na světě (včetně Jesenicka), protože v tomhle oboru jsou nadprůměrné platy, protože tenhle obor je budoucnost světa, protože když máte v regionu rozvinutý obor IT, skoro jistě je i váš region na národní špičce, protože pro tento obor nemusíte stavět dálnice či tunel pod Sedlem, protože ajťáci nepotřebují stavět velké fabriky s drahými stroji ... Protože je to relativně nejsnazší cesta, jak mladým lidem nabídnout pracovní budoucnost v jejich rodném kraji.
Pro všechny tyhle důvody je skvělé, že Jeseník bude mít od července svůj první coworking (sdílené kanceláře), což je formát vyhovující právě lidem, kteří pracují v oblasti komunikačních a informačních technologií, znají pojmy jako virtuální realita, blockchain, 3D tisk ..., cowork je podhoubím pro vše, co zavání atmosférou startupů a nových nápadů. Jednotliví uživatelé kanceláři, kteří dělají na svých projektech, se mohou vzájemně inspirovat, radit se a vzájemně se akcelerovat ... No prostě bomba místo, pokud chcete rozjet svoje vlastní podnikání. A je potřeba říci, že to nemusí být jenom obor IT, můžete odsud dělat vše, na co vám stačí počítač, internet, židle a dobrá káva.
V Alkronu (Masarykovo náměstí) tři třicátníci, kluci vývojářský (Patrik, Dalibor a Martin) chtějí rozčeřit poklidné jesenické vody v oblasti IT a chystají kancelářské prostory se zatraceně stabilním internetem, 12 pracovními místy, zasedačkou, relaxační zónou, tiskárnou i kávovarem, odkud budete moci od července pracovat na svých projektech. Kdo neznáte fungování takových sdílených kanceláří, pak vězte, že v režimu 'fixed desk' můžete mít svoje stále místo po celý měsíc, v režimu 'hot desk' sedíte tam, kde je právě volno. Za měsíc takové 'flexibilní židličky' zaplatíte 1.250,- Kč, pokud to bude jednorázově půlden, vyjde vás to na pouhou stovku.
Kluci na to jdou střízlivě, takže pianko rozjezd, ale jasná ambice, mít tady hub, kde to bude bzučet, kde se budou scházet freelanceři, potkávat se podnikatelské nápady, budou zde přednášet zajímaví lidé ... a začne se tu seriózně budovat komunita mladých podnikatelů pod 30 let. Těšíme se na CoworkJes!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.