Jeseník a Ostružná oceněni za odpady

21.05.2019

Tohle téma rezonuje a bude rezonovat stále více - jak pracujeme s vyprodukovanými odpady, kolik vytřídíme, co spálíme a vyvezeme na skládku, plastový odpad a jeho využití ...
Dá se říct, že Jesenicko si už dlouhá léta vede v rámci celého Česka slušně, obce a města se k tomu staví čelem, Technické služby města Jeseník na tom makají, firmy ví, že třídit musí, ale hlavně občané si našli cestu k barevným kontejnerům a dneska myslím nepotkáte nikoho, kdo by systém recyklace neznal a nevyužíval ho. A slova potvrzují činy, v krajské soutěži O keramickou popelnici má náš okres tradičně několik zástupců, za rok 2018 obhájila prvenství mezi obcemi do 500 obyvatel Ostružná, v městech do 15 tis. obyvatel obsadil Jeseník stříbrnou pozici. To je potlesk pro vás.
Pokud jde o servis spojený se svozem odpadů, tak některé obce a taky technické služby nasazují moderní způsoby evidence odpadů, kdy díky speciálním kódům a čtečkám budeme přesně vědět, kolik a jakého odpadu každá domácnost vyprodukuje. Díky moderním technologiím se Jesenicko určitě posune ještě výše, pokud jde o poměr tříděný versus směsný odpad a příští rok těch keramických popelnic může být i víc.
Díky všem, že třídíte, jen drobný postřeh, papírové krabice před vložením do modrých kontejnerů rozdělávejte, vleze tam pak 2x tolik papíru ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.