Jeseničtí záchranáři trénovali na orkán

14.06.2019

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti je tak provařené pořekadlo, jenže v případě cvičení záchranných složek je tak přiléhavé. Záchranáři Olomouckého kraje včetně těch našich za sebou mají třídenní 'Cvičení orkán 2019', které proběhlo od pondělí do středy na Zlatohorsku a Mikulovicku. Akce se zúčastnilo 40 subjektů, to je více než 260 lidí (včetně polských kolegů)!
Trénovala se součinnost jednotlivých krizových štábů mezi Jeseníkem a Olomoucí, v Poštovní štole ve Zlatých Horách se cvičila záchrana osob z podzemí, v Ondřejovicích pak vyprošťování zasypané osoby, v Mikulovicích v řece pak boj o život tonoucího, záchranáři si vyzkoušeli i nové technologie sloužící k rychlejšímu vyhledávání osob. Cílem bylo připravit hasiče, policisty a lékaře na zásah po orkánu, který je spojen s evakuací osob, zajišťováním střech a odstraňováním popadaných stromů. I když jsou hasiči fakt odolní chlapi, rozhodně jim simulace zásahů pomáhá v reálných situacích a až se jednou něco stane, budou rychlejší, zkušenější, secvičenější ... takže dojde k menšímu ohrožení životů a majetku.
Taky dobře, že cvičení navštívil i hejtman Ladislav Okleštěk a někteří starostové Olomouckého kraje, alespoň ví, jak na tom jsme.
Milí záchranáři, jste naši hrdinové.

Foto (zdroj): Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.