Jeseničtí studenti, využijte možnosti studovat v zahraničí

18.03.2022

Všimli jsme si, že velmi často o Jesenicku dobře mluví ti, co si aspoň chvíli zkusili žít mimo rodný region, a to jednoduše proto, že až mají s čím srovnávat, uvědomují si některá nesporná pozitiva života v blízkosti hor a přírody.

Tak dejme těm mladým šanci se co nejvíce podívat do světa, ať poberou zkušenosti, najdou si přátele a třeba si i uvědomí, že ten chleba o dvou kůrkách je všude.

Docela jednoduše se studenti místních středních škol mohou vypravit do ciziny prostřednictvím výměnných pobytů a mezinárodních vzdělávacích programů, do nichž je mohou vyslat z průmyslovky, hotelovky s obchodkou, gymplu i ze střední školy gastronomie, farmářství a služeb. Jejich zřizovatel Olomoucký kraj na to vypsal dotace, studenti mohou využít téměř 700 tisíc korun.

A když už jsme u těch peněz z olomouckého hejtmanství do vzdělávání, dali jesenickým školám i školkám k dispozici peníze na podporu ekologické výchovy. Z našeho regionu uspěly ZŠ a MŠ Fučíkova Jeseník s výukovým projektem 'Blíž k přírodě' a s vybavením pro malou venkovní učebnu, a pak ZŠ a MŠ při Priessnitzových léčebných lázních, kde si vymysleli aktivitu 'Být přírodě kamarádem', což je taky o rozvoji kompetencí žáků v oblasti environmentálního vzdělávání.

Zkrátka a dobře, kvitujeme každou smysluplně investovanou korunu do kvalitnějšího vzdělávání na Jesenicku.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies