Jeseničtí studenti si domlouvají slevy, aby podpořili lokální ekonomiku

09.12.2023

Sami si na Radě studentů Jesenicka dali ten úkol – rozjet systém slev v místních podnicích a obchodech pro studenty. Sami si to odpracovali a už to běží. Možná se to celé rodilo pomaleji, než si na začátku mysleli, ale po cestě se rozhodně naučili nové věci. Dělat rešerše a průzkum trhu, spolupracovat v týmu, vyjednávat s potenciálními poskytovateli slev a smiřovat se s tím, že je někdo odmítne… ;-) Podařilo se poskládat seznam míst, kam se děcka mohou se studentským průkazem (ISIC) vydat a získat slevu.

Kdo se prokáže průkazem (ISIC), má nárok na slevu v knihkupectvích Domeček a Kanzelsberger, Autoškole Becis, fastfoodu Kebab House, obchodě Takko, Skiparku Filipovice, Kině Pohoda, na koupališti i kluzišti v Jeseníku, na lezecké stěně, v autobusech Arriva a autobusech a vlacích v rámci integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

Pochopitelně je to otevřené dalším poskytovatelům. Hodilo by se na seznamu mít bary, kavárny, obchody s módou a elektronikou… Tedy ta místa, která mladí využijí.

Celé je to ukázka toho, jak se krásně dají zapojit mladí do něčeho opravdového. A zapojit je chce jesenická radnice, dělá si mezi studenty průzkum, jestli pro ně může udělat něco ohledně podpory jejich podnikavosti a kreativity. Pod článkem najdete QR kód, po jehož načtení se vám zobrazí krátký dotazník, zkuste prosím vyplnit.

Foto (zdroj): Rada studentů Jesenicka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.