Jeseničtí studenti makají na své zručnosti

26.05.2019

I když se zdá, že za pár let budou firmy chtít jen lidi skvěle ovládající klávesnici a myš (rozuměj programátory), bezpochyby tu vždycky bude prostor pro manuálně zručné zaměstnance a živnostníky. Skoro už to platí a rozhodně platit bude, že šikovný řemeslník si vydělá klidně stejně jako doktor nebo právník.
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jeseník (eMko) si dokázalo zajistit finance na vybudování velmi speciální učebny Merkur, v níž se žáci a studenti budou zdokonalovat ve své manuální zručnosti ála 'zlaté české ručičky', ale při stavbě složitějších verzí stavebnice Merkur budou zapojovat hlavu pod heslem 'česká hlavička' ;-) Za 600 tisíc korun, z čehož 400 tis. stály kovové konstrukční stavebnice Merkur, je na eMku technická dílna, v níž se jesenické děti budou rozvíjet v mechanice, elektronice i robotice, to jsou dovednosti důležité pro to, abyste na konkurenčním pracovním trhu mohli uspět. Žákům školy bude Merkur sloužit k testování teoretických znalostí, pro budoucí zaměstnavatele by mohli být žádanějšími a logicky pak lépe placenými.
Podle našich informací bude Merkur učebna sloužit i dětem základních škol, které navštěvují některý z technických kroužků, výchova kvalifikovaných odborníků v plné parádě je tu.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.