Jeseničtí skauti v mikulovické Muně hostili velké závody

15.05.2024

V positivJE se potkáváme s desítkami zajímavých lidí, jejichž životní příběhy stojí na různých hodnotách. Jak se říká, ty nerostou na stromě, k těm se člověk dopracovává. Mnohé z oněch správných hodnot si může opatřit chozením do skautského oddílu. Tam se respekt, pokora a spolupráce trénují už od benjamínků.

Druhou nejmladší skautskou kategorií jsou vlčata (kluci) a světlušky (holky), kde se hledí hlavně na pohyb venku, čas strávený ve skupině a dodržování pravidel.

Když se sjeli všichni mladí skauti a mladé skautky věkové kategorie 8-10 let z Jesenicka a Šumperska, dalo to dohromady 175 dětí. Stalo se tak tuhle sobotu, kdy bylo pořadatelství v režii Jeseníku. Skautská základna na mikulovická Muně vytvořila kulisy pro celkem 32 hlídek. Ty musely předvést svoje znalosti nejen ve zdravovědě či silničních pravidlech, zvládnout musely táboření a kuchařské dovednosti.

Ačkoli kvůli postupu do krajského kola muselo dojít na vyhlášení vítězných družstev, jak je ve Skautu zvykem, o výsledky až tolik nešlo. Hlavním motivem bylo vyzkoušet si nové věci a užít si den v pohybu pěkně ve skautském duchu.

Kamil Kavka
Foto a námět (zdroj): Skaut Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.