Jeseničtí skauti si přistavili klubovnu

04.10.2022

V rámci opravy a přístavby klubovny Jesenické devítky se podařilo vybudovat potřebné zázemí rozšířením zahradního domku na zahradě fary v Jeseníku. Jednalo se o rozšíření stávajícího půdorysu čtyři na čtyři metry na dvojnásobnou plochu. 

Došlo ke kompletní výměně střechy a střešní krytiny, oken a dveří, celkové zateplení a výměnu obvodových prken a v požadované části montáž nehořlavých cetrisových desek v souladu s požadavkem požární bezpečnosti. Ve vnitřní části došlo k montáži podlah v obou částech (nové i staré). 

V rámci projektu z místní MAS se podařilo zajistit nový nábytek a zázemí tak od října letošního roku bude sloužit pro čtyři skautské schůzky týdne a bude odpovídat potřebám zejména za špatného počasí a v zimních měsících. 

Financování ve výši více než 300 tis. Kč se podařilo zvládnout za tuto částku s ohledem na to, že stavba probíhala téměř zcela svépomoci a za využití dobrovolníků. Realizaci se podařilo zvládnout díky soukromým dárcům, ale také věcným darům a výnosům z provozování únikové hry. Podařilo se tak naplnit vizi zajištění odpovídajícího zázemí pro skautský oddíl, který má registrováno více než šedesát členů. 

Všem podporovatelům a zapojeným z řad jednotlivců i místních firem patří obrovský dík. Podpořila nás také EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ.

Text a foto (zdroj): Jesenická devítka

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.