Jeseničtí robotici vítězi moravského kola, jdou do českého finále

14.02.2023

Neuplyne týden, abychom do redakční schránky nedostali zprávu o nějakém studentském úspěchu. Bravo!

S velikou radostí zvěstujeme, že robotický tým Gymnázia Jeseník v sobotu vyhrál moravské regionální kolo soutěže FIRST LEGO League, konané na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a zajistil si tak účast v republikovém finále. Na něj vyrazí do Prahy na konci března. A může očekávat velký tlak konkurentů, Jeseník je v téhle soutěži trochu hegemon.

Omlouváme se za bojovný tón, vždyť se nehraje "o zlaté trenýrky", jenže vítězství se nejde přejíst. Taky proto, že složení R.U.R. týmu se průběžně mění, je radost vždycky stejně intenzivní. Elegantně je zajištěna generační obměna, v rolích pomocných koučů tým doprovázeli starší spolužáci Anička Bicanová, Honza Drochýtek a Jirka Pučok. Fungovalo to. Hlavní trenér Roman Chasák měl snazší práci ;-)

Absolutorium zaslouží fanatičtí vývojáři a konstruktéři Lukáš Drochýtek, Vojta Gryga, Adrien Stojčev, Jonáš Worm a Saša Steiger, kteří za úspěchem stojí. Kromě nesporně zasloužených bodů v jednotlivých kolech, si kluci porotu získali skvělým designem robota - získali zvláštní cenu. Výhru si u arbitrů "pojistili" i výzkumným projektem, jež na pódiu prezentovali. Ač jsou před finále kvůli soupeřům skoupí na detaily, tématem je energetika.

Tak nic, 25. března držíme palce, ať studenti GymJes podají co nejlepší výkon. Ve finále už se bere jakékoli umístění, byť tušíme, o čem v R.U.R. sní.

Foto (zdroj): Robotický tým R.U.R. Gymnázium Jeseník
Námět (zdroj): Magda Dostálová 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.