Jeseničtí rafťáci a rafťačky vylovili světové medaile

05.06.2024

V Jeseníku můžou oslavy titulu mistrů světa klidně pokračovat, po hokejistech přebírají štafetu vodáci. Jeseničtí rafťáci za sebou mají náramně vydařené Mistrovství světa v raftingu, jež se pod hlavičkou mezinárodní federace (IRF) uskutečnilo o uplynulém víkendu v Bosně a Hercegovině.

Divokost peřejí řeky Vrbas v Banja Luce ve čtyřech závodech okusily dvě posádky Raft Teamu Jeseník. Muži kategorie U23 ve složení Tomáš Raděj, Víťa Ručka, Kuba Vyroubal, Pavel Drastich s náhradníkem Adame Vyroubalem a ženy stejné věkové kategorie do 23 let v sestavě Adéla Ručková, Terezie Danišová, Tereza Blandová, Ester Konečná a náhradnice Anna Cundrlová.

Kluci byli už před závody v roli velkých favoritů, po šampionátu o nich můžeme směle tvrdit, že jsou nejlepšími mladými rafťáky na světě. Ze čtyřech závodů byli třikrát neporaženi (sprint, slalom, sjezd) a jednou z vody vylovili stříbro (head to head). To jim zajistilo i titul absolutních mistrů.

Jen o kousek míň úspěšná byla posádka děvčat. Holky svůj raft dovezly do cíle sprintu na 1. příčce, v závodech H2H a sjezdu shodně na 2., ve slalomu pak braly bronz. Stejný kov z toho byl i celkově – 2. vicemistryně světa. To zní skvěle.

Fantazie, zvážíte-li stav zdejších toků. Jako na Bělé oni trénují, ale za velkou vodou musí co 14 dnů například do pražské Tróji či do Roudnice anebo nejlíp někam na závody. Tyhle výsledky jsou za oddanost.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): IRF World Rafting Championships

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.