Jeseničtí podnikatelé řešili umělou inteligenci i moderní HR

23.06.2020

Už jsme psali o snaze Inovačního centra Olomouckého kraje stát se pro soukromý sektor na Jesenicku partnerem, který pomáhá jak začínajícím podnikatelům, tak zaběhnutým firmám. Možností a způsobů je mnoho, jedním z nich je třeba podnikatelský workshop 'Otevřete svoji firmu inovacím' uskutečněný ve spolupráci s positivJE minulý čtvrtek 18. června.
Do sálu jesenické knihovny přišli zástupci významných zaměstnavatelů, cestu sem si našli manažeři zdejších firem, nechyběli živnostníci, a dokonce jeden místostarosta. Ty všechny zajímaly přednášky tří hostů.
Hned ta úvodní Jakuba Zetka z M.B.A. Finance otevřela novou, leč do budoucna dost důležitou oblast - umělou inteligenci. Na první pohled možná vědecké téma, ve skutečnosti něco, co se musí stát běžným pro firmy chtějící proniknout mezi ty inovativnější. Provozní ředitel Jakub Zetek popsal, jak na umělou inteligenci (AI - artificial inteligence) šli v MBAčku. Že to začalo obyčejným excelem a dnes jim AI pomáhá segmentovat, vyhodnocovat, predikovat...
To Mirek Ambrozy z jesenických Wristbanditos, což je jeden z největších výrobců identifikačních náramků v Evropě, seznámil publikum s tím, jak lze úspěšně restartovat firmu, které s koronakrizí spadnou tržby doslova na nulu. Mirkův přístup k podnikání, to neustále hledání prodejních kanálů, testování nových trhů, může být inspirativní, ať děláte v čemkoli.
Třetím řečníkem byl Lubomír Zimovčák z HR oddělení České spořitelny, který nejprve popsal, jak do fungování banky zasáhla koronavirová opatření, aby pak ve velmi živé diskusi odpovídal hlavně na to, jak má Česká spořitelna nastavenu personální politiku patřící ve finančním sektoru k jedné z nejlepších. Ostatně otevřená debata byla něco, co ozdobilo celý workshop, díky čemuž došlo k ještě lepší výměně názorů a zkušeností.
Protože inovační centrum i positivJE mají stejnou ambici - propojovat jesenickou podnikatelskou scénu, doufáme, že premiérový workshop k tomu přispěl.

Foto (zdroj): Martin Ohlídal

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.