Jeseničtí maturanti, mrkněte na nové obory na olomoucké univerzitě

27.01.2020

Tak se to blíží, letošní maturanti budou posílat přihlášky na vysoké školy. A středoškoláci z Jesenicka často míří za studii do Olomouce na Univerzitu Palackého (UPOL). Protože je vývoj pracovního trhu poměrně dynamický, musí i školy aktualizovat nabídku studijních směrů. Také UPOL v novém akademickém roce otevře nové obory, zdejší studenti by měli zpozornět. Přírodovědecká fakulta inovuje programy pro budoucí pedagogy. A ke změnám fakulta sáhla i u oboru informatiky, kde lze nově studovat obecnou informatiku, programování a vývoj software, informační technologie a geografii nebo geoinformatiku a kartografii. To jsou s ohledem na rozvoj technologií perspektivní obory, nemyslíte?
Na katedře matematické analýzy a aplikací matematiky se zájemci mohou hlásit na nový bakalářský program aplikovaná matematika, který nabízí dvě specializace data science a průmyslová matematika. Také Filozofická fakulta otevřela nové obory a Fakulta tělesné kultury nabízí nové obory. Na zcela nový bakalářský studijní program etika a kultura v mediální komunikaci láká Cyrilometodějská teologická fakulta, do záplavy fake news se noví odborníci na mediální výchovu budou hodit.
Takže studenti, oči otevřené, dobře vybírat, termín přihlášek se blíží. Hlavně se sem s diplomem vraťte, aspoň někdo ;-)

Foto (zdroj): archiv Univerzita Palackého

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.