Jeseničtí gympláci sbírají vavříny na olympiádách

19.05.2021

Z průměrnosti vzejde vždycky jenom průměr, v Česku jsme na tuhle úroveň docela fixování, takže třikrát hurá za každého, kdo tuhle laťku zdvihá.

Zdvihají ji mnozí studenti jesenického gymplu, aniž by to oni vnímali tak zásadně, jako my. Když si projdete CV mnohých úspěšných lidí, většinou u nich najdete něco, co z nich dělá nadprůměrné lidi. Je fajn, že děcka z gymplu si v tomto případě díky účastem na školních olympiádách (jedno v jakém kole) v sobě budují ten návyk - udělat něco navíc, opustit bezpečnou zónu, investovat extra čas.

Pojďme se podívat podrobněji, které studenty myslíme. Lucka Kvitová postoupila do krajských kol ve olympiádách fyzikální, chemické a matematické, krajské kolo dokonce vyhrála v olympiádě češtinářské, tam postoupila do národního kola! Samuel Ševčík udělal skvělý výsledek (17. místo) na celostátní Astronomické olympiádě. Kvalitní umístění brali v krajských matematických kolech také Vojta Gryga (3. místo) a Oskar Černoch (6.). Na olympiádě v českém jazyce bojovaly Vendula Matušková (4. místo), Markéta Hrancová a Halka Vašinková (obě 9.) a Amálie Štrajtová skončila dvanáctá. Bronz na olympiádě v biologii bral Tomáš Horčička. Vavříny byly i na dějepisné olympiádě - v krajském kole skončila na 6. příčce Veronika Varmužová, Stanislav Džurný pak na 9. pozici. A konečně zeměpisné znalosti prodali Oliver Kočica (11.), Jáchym Žák (13.) a Klára Slavíková (15.).

Stejně jako u velké olympiády se i tady chce říct, že výsledek není to hlavní, hlavní je to chtění. Děcka, gratulujeme, kéž vám ten zápal vydrží.

Námět: Gymnázium Jeseník
Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.