Jeseničtí běžkaři uspěli na Mistrovství ČR a dnes zavírají sezónu legendárními "skoky na lyžích"

01.04.2023

Fenix Ski Team Jeseník si dneska sice užívá legraci na 19. ročníku Memoriálu Štěpána Jašky ve skoku na běžkách, ale sezóna pro ně byla náročná. Od suché přípravy po poslední závody. Těmi pro ty nejlepší z nejlepších bylo Mistrovství republiky dospělých a juniorů na Horních Mísečkách. I tam závoďáci z FeJe prokázali, že jesenický klub patří k české špičce.

V ženských sprintech se stříbrem blýskla Aneta Břečková. Ve stejné disciplíně dorostenců vyválčil bronz Tomáš Cenek. Dámské dorostenecké sprinty dvojic dokonce fenixačky Ema Kouřilová s Annou Milerskou ovládly.

Pohled na umístění jesenických běžkařů na republikovém šampionátu na dlouhých tratích potvrzuje totéž - Fenix Ski Team se může měřit s nejlepšími. Dorostenka Anna Milerská skončila na desítce (10 km) na super druhém fleku. Bronzovou placku si na krk pověsil na totožné distanci kluků znovu Tomáš Cenek.

Na národním mistrovství proběhlo i několik čtvrtých míst, což je možná trochu pech, ale je to pódium. Mezi pomyslnými bramborami nás zaujal jeden výsledek. Dlouholetý trenér FeJe Marek Fellner byl na třicítce mužů 50+ taky čtvrtý! ;-)

Start na MČR je sportovním úspěchem pro všechny závodnice a závodníky v modrooranžových kombinézách, ať měli výsledky jakékoli. Užijte si konec sezóny a odpočiňte si.

Foto (zdroj): Fenix Ski Team Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.