Jesenický venkov se může ucházet o krajské miliony

20.12.2020

Zpravodajství z Krajského úřadu Olomouc už bychom klidně mohli nazvat 'hlášení pro starosty Jesenicka'. Dnes doporučujeme nastražit uši těm z venkova, což je vlastně většina okresu ;-)
Olomoucký kraj rýsuje rozpočet na rok '21, do Programu obnovy venkova nalil 40 milionů korun. O ty se budou ucházet obce z celého kraje, starostky a starostové Jesenicka musí být rychlejší a šikovnější než konkurenti z Hané.
Z těch čtyřiceti milionů půjde rovných 30 do obnovy a budování infrastruktury, což jsou ty obligátní chodníky a silnice. No jo, víme, ale dělat se to musí.
Menší třímilionová kapitola bude úřadům sloužit na přípravu projektových dokumentací na obecní projekty, milion pak na tvorbu územních plánů.
Zbylé 3 miliony mohou šikovní starostové žádat na udržení venkovských prodejen potravin. Je to netržní, ale zkuste být starostou, za jehož vlády zavřou poslední smíšené zboží. Co?
Takže šéfové obcí, žhavte klávesnice, zabojujte o koruny do svých obcí. Jo, na Kraji máte "k ruce" 8 zastupitelů, co na autě vozí SPZ JE :-)

#olomouckykraj #olkraj #okresjesenik #jesenicko #obcejesenicka #jesenickyvenkov #venkov #krajskyrozpocet #penizeprojesenicko #investice #obecniinvestice

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.