Jesenický R.U.R. team udělal Česku dobré jméno v USA

25.04.2023

Nemá Jeseník "každý den" svého zástupce na Mistrovství světa. Tím posledním byli o uplynulém víkendu úřadující Mistři republiky z Gymnázia Jeseník - robotici R.U.R. teamu. Jako národní šampioni First Lego League odjeli na světové finále do amerického Houstonu, hájit čest země, která dala světu právě slovo 'robot'.

Je skvělou zprávou, že se vedení školy povedlo zajistit finance pro sedmičlenný studentský tým a dva trenéry. Víme, že se zapojil i soukromý sektor (Fenix, Priessnitzovy lázně, Gastro Mach, SteelPro 4, Chytrá pěna a dvorní partner GymJes Škoda Auto). Na úhradě nákladů se podílelo i Město Jeseník a Olomoucký kraj. Těmto partnerům patří dík za to, že děckám pomohli obstarat si takhle obrovský zážitek.

Z reportáží robotiků je naprosto cítit, jak si užívali každou minutu výletu. Výletu do země těch největších technologických inovací. O to jde v programování robotu především, takže se vůbec nebudeme divit, když někdo z 'R.U.R.áků' jednou skončí na americké univerzitě. Sázka? ;-)

Na FIRST Championship 2023 se představily tisíce robotů, a i když Jeseníčáci nakonec nezískali žádný cenný kov, odvážejí si z USA cenné zkušenosti, zajímavé kontakty a skvělé vzpomínky. A hřejivá slova od porotců finále, když konstatovali: "Váš tým je vynikajícím příkladem týmové práce a objevování. Navzájem se respektujete a sdílíte své znalosti a dovednosti. Máte úžasné mechanické a konstrukční dovednosti, mimořádně inovativní nástavce a dobře poskládaného robota.". To zní jako velké povzbuzení do další akce.

Gymple, děkujeme za reklamu Česka a Jesenicka.

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.