Jesenický Promstal engineering za pomoci inovačního centra nastartoval marketing

08.02.2024

I když jsou ve svém byznysu projektanti ocelových konstrukcí Promstal engineering z Jeseníku úspěšní, osvícený jednatel Pavel Stibor neměl problém připustit, že v jedné oblasti vidí prostor ke zlepšení. Tak se domluvil s Inovačním centrem Olomouckého kraje (ICOK), že mu zajistí odborníka na marketing Tomáše Avrata, aby s tím firmě pomohl něco udělat.

"Promstal je pro mě ukázkovým příkladem toho, jaký typ podnikatelů chci do programu dostávat. Kluci jsou špička ve svém oboru, a přesto v sobě mají potřebnou pokoru a bezbřehou motivaci být pořád na vrcholu,", vyjádřil svoji radost regionální scout inovačního centra v Jeseníku Kamil Kavka (zakladatel positivJE).

Promstal engineering je ambiciózní firma s trhem rozprostírajícím se prakticky po celém světě. Projektanti z Jeseníku na svém kontě mají vedle staveb po Evropě i exotičtější realizace třeba v Africe či Grónsku.

Nabídka ICOK se ve správnou chvíli potkala s plánem šéfa Promstalu Pavla Stibora, který si uvědomoval rezervy firmy v marketingu, což tehdy komentoval takto: "Proč bych neměl využít možnost dostat do firmy někoho, kdo marketingu rozumí x násobně víc než já, a kdo mě přesvědčí, abychom se tím v Promstalu zabývali,".

Pavel Stibor a Tomáš Avrat si jako společný cíl vytyčili vypracování marketingové analýzy, navržení komunikační strategie a zatraktivnění vizuální identity firmy. Podnikatelský příběh Promstalu je působivý, tak proč jeho vyprávěním neoslovovat nejen současné, ale i budoucí zákazníky.

A skutečně, na konci spolupráce tohle všechno Promstal má vymyšlené a už jde po jednotlivých úkolech. Jak je jeho dobrým zvykem, míří na potenciální klienty ze zahraničí. Až čas ukáže, jak moc firmě profesionální budování značky pomáhá. Ví se ale, že většina opravdu úspěšných společností tohle řeší a do vlastního brandu investuje.

My za ICOK jenom dodáme, že podobné služby mohou využít i další inovativní malé a střední podniky z Jesenicka, stačí se nám ozvat.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Unsplash – ilustrační foto

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.