Jesenický písničkář Zapomělsem chystá CD

07.03.2019

Důkazem, že má smysl jít za svým snem je Aleš Macenauer aka Zapomělsem. Hudba je jeho srdcová záležitost, které se věnuje dost intenzívně. Když si tenhle melancholický písničkář uvědomil, že má naskládáno dost písniček (hudbu i texty si řeší sám), ale jaksi mu chybí dostatek financí na vydání vlastního CD, nezastavilo ho to. Tento moment je rozdílový mezi snílky snílky a snílky pragmatiky. Protože věří tomu, co dělá, rozhodl se peníze na album sehnat přes crowdfundingovou platformu Startovač. Princip spočívá v tom, že zájemce o "veřejné" peníze představí svůj projekt - v případě Aleše vydání desky Gejzír, pokusí se zaujmout potenciální dárce, kteří mu pak posílají anebo neposílají různě vysoké částky právě na realizaci projektu. Zapomělsem si řekl o 20 tisíc, no a vybral 20 tisíc. A už se lisují disky (300 ks), už se kreslí obal, už se balí lesklé placky, křtít by se mělo v dubnu.
Jen tak mimochodem, z připravovaného LP jsou venku dva singly, skladbu Medvěd Josef aktuálně hraje v nejprestižnější české hitparádě alternativní scény Rádio 1.
Kdo chcete doma mít zhudebněné Jeseníky a Rychleby, zajímejte se o cédé projektu Zapomělsem, případně sledujte Spotify, kam ho hudebník Aleš chce taky dostat.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.