Jesenický "naftař" Radovan Jedlička

06.05.2020

To jsou takové ty naše malé radosti, když vám můžeme představit zajímavého člověka, který zůstává věrný Jesenicku, ačkoli svou kariéru provozuje mimo region.
Pojďme ale popořádku. Čtyřicátník Radovan Jedlička je rodilý javorníčák, který si ve městě pod zámkem odchodil základku, z níž zamířil na Gymnázium Jeseník. To mu dalo dost dobrý teoretický základ pro roky příští. Tak nějak v něm začala zrát chuť cestovat, k čemuž po gymplu zvolil i jazykovou školu v Olomouci, kde precizoval angličtinu. Nebuďte překvapení, Radovan je ještě generace, která si prošla základní vojenskou službou. Jo jo, to chlapi ještě bývali chlapi ;-)
o si pak počít po vojně, když se to ve vás mele - milujete Jesenicko, ale máte neodolatelnou touhu poznávat svět. To se vám pak stane, že letíte na měsíc do USA, a nakonec tam zůstanete rok a půl. Tam si plnil sny, rozlehlá Amerika mu učarovala. Tehdejší Státy byly svobodnější než ty dnešní, i proto se do nich Radovan opakovaně vracel. Přidával k tomu další země, další lokality vč. Jižní Ameriky, Karibiku, Aljašky, Baltu, Středozemí... a hlava přihrála další sen. Usmyslil si, že chce pracovat na lodi. Jak řekl, tak udělal, na pozici organizátora večírků a akcí strávil na výletních lodích úžasný rok a půl! A pak?...
A pak se potkal s Filipem Svobodou (na positivJE jsme o něm psali 9.8.2019), který v tu dobu už dva roky provozoval v Jeseníku hodně úspěšnou jazykovou školu Brainy, kam Radovana zlákal. Ten nabídku lektorování přijal, navíc si k tomu přibral výuku angličtiny na Střední škole strojní a stavební (eMko). To byla skvělá léta, jazykovka šlapala, na střední to byla zábava... Když se v krizovém roce 2008 začala zhoršovat ochota firem investovat do angličtiny zaměstnanců, postihlo to i Brainy, a tak se musel Radovan posunout dále.
Bude to znít těžko uvěřitelně, když vám povíme, že v roce 2011 v České republice nastoupil do naftařské společnosti. Ale patříte-li k nejbohatším Čechům, jmenujete se Karel Komárek, tak zkrátka můžete černé zlato těžit třeba na jižní Moravě :-) Upřímně řečeno, ten byznys MND (Moravské naftové doly) je mnohem širší, a zrovna Radovan Jedlička je v divizi (MND Drilling & Services a.s.), která se zabývá vším okolo vrtných souprav a realizace hlubokých vrtů nejen na ropu a plyn, ale i hlubokých geotermálních projektů. On je tam zodpovědný za obchodní rozvoj, což obnáší ježdění a lítání po Evropě (Polsko, Holandsko, Itálie, Francie, Německo, Ukrajina...) a k tomu se před dvěma lety stal výkonným ředitelem nově vybudované pobočky v německém Celle.
Vzkaz pro gymjes - Radovan si nakonec i tu výšku dodělal, vystudoval na renomované NEWTON College ;-)
Možná se hodí připomenout, že Radovan zvládá čtyřdenní odloučení (pondělí až čtvrtek) od svojí manželky a tří dětí taky proto, že on to prostě měl v hlavě nastavené jasně - ať budu dělat cokoli, budu žít na Jesenicku. Asi nepochybujete o tom, že jeho stávající zaměstnání je natolik zajímavé, že i tohle pendlování Jeseník-Hodonín-Evropa a zpět podstupuje.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.