Jesenicko vysílá do soutěže Firma roku a Živnostník roku tři zástupce

06.10.2022

Registrujeme zájem škol líp a víc podchycovat nadané děti a práci s nimi. Kdo dostal u kolébky do vínku "něco navíc", bude jednou pro společnost zajímavým přínosem. Prosíme pěkně, důležité je podchycovat i děti s nadáním zvaným 'podnikavost'.

Drobnou porcí inspirace budiž prozatím dílčí úspěchy tří podnikatelů z Jesenicka. Těm se povedlo získat nominaci do krajského finále velkého podnikatelského klání Firma roku - v něm domašovská likérka Bairnsfather Family Distillery, resp. Živnostník roku - tam zabojují fotograf Tomáš Neuwirth (SkyArt) a módní návrhářka Hana Jakubíčková (Hanajdesign).

Skvělý už je i ten postup mezi TOP 10 za Olomoucký kraj, kdy pouze vítězná firma a vítězný živnostník postoupí do celostátního kola.

Podnikatelský příběh Kyla Bairnsfathera asi budete znát, v něm Američan žijící v Domašově ukazuje, jak v krvi jeho národ má podnikavost. S výrobou absintu začal tak, že ve vyhledávači nenašel nikoho, kdo by ho v Česku vyráběl s extra ambicí jej vyvážet do ciziny.

Tomáš Neuwirth je skvělý fotograf, jeho podnikatelská dráha nabrala ten správný směr díky tomu, že v Česku patřil mezi jedny z prvních fotografů používajících ke svojí práci dron.

Kreativní podhoubí Jesenicka reprezentuje módní návrhářka Hana Jakubíčková, za jejíž šikovnost mluví pestrobarevné kousky oděvu, které sama navrhuje.

Tohle naše trojité očekávání (vyhlášení proběhne 19.10.) není jen tak samo sebou, v té soutěži Jesenicko boduje opakovaně. Jen pro osvěžení paměti, v minulý letech soutěží "protekli" například Pavel Nýdrle z Kozí farmy Nýdrlovi, Šárka Vybíralová se svým Jesenickým šípkovým vínem, Marcel Šos vyrábějící Jesenickou čokoládu, Josef Ťulpík a jeho firma WTC Písečná, taky kuchyňáři Gastro Mach a kosmetická společnost Naturfyt - Bio.

Možná není bez zajímavosti, že letošní vítěznou firmou v Ústeckém kraji je Mamavis healing care vyrábějící produkty na bázi Priessnitzova zábalu. To jen dokladuje, jakým pojmem Vincenz Priessnitz byl. A je.

Jesenických zástupcům byznysu držíme pěsti, po vyhlášení vás s výsledky samozřejmě seznámíme.

Foto (zdroj): archiv Živnostník roku a Firma roku

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.