Jesenicko součástí mobilní aplikace

27.08.2020

Kdo nepodniká v cestovním ruchu, muže být z množství turistů v Jeseníkách docela otrávený. Vždyť jo, na nejvyhlášenějších místech byly nárazově zástupy návštěvníků a bylo potřeba hodně trpělivosti, vystát frontu, popocházet v davu... Do jiného gardu uvažování se ale dostanete, pokud jste podnikatel, jehož tržby závisí právě na turismu. To za sebou máte hodně blbé jaro, vlažně rozjeté a teď dobré léto a na krku nejistý podzim. V tu chvíli koukáte po všem, co sem dostane více lidí.
Podle čísel Olomouckého kraje v červenci meziročně vzrostl počet turistů v Jeseníkách o 37 %. K jejich tolik skloňovanému lepšímu rozptýlení by mohla pomoci mobilní aplikace Mobilní turista sloužící k plánování výletů a tras po celé České republice. V tuto chvíli má přes 250 tisíc uživatelů a nabízí přes 4500 pěších i cyklotras, stovky tipů na cestovatelské zastávky a hromady anoncovaných kulturních či sportovních akcí.
K radosti snad většiny aktérů cestovního ruchu je v appce hojně zastoupeno i Jesenicko. Ať jste domorodec nebo přespolní, mohou vás zajímat doporučení, kam vyrazit. Jestli máme demonstrovat rozsah nabídky, pak návštěvníky Jeseníků nemine Bělá pod Pradědem (např. Bělá v pohybu, Skiareál Filipovice); Česká Ves (Muzeum veteránů, Adrenalin park); Javorník (Čertovy kazatelny, rozhledna Borůvková hora, zámek Jánský Vrch); Jeseník (Památník čarodějnických procesů, Minipivovar Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, lázeňské prameny, rozhledna Zlatý Chlum); Lipová (Schrothovy lázně, Faunapark); Ostružná (letní bobová dráha Ostružná); Vidnava (lomy Kaolínka a Štachlovice); Zlaté Hory (Národní přírodní rezervace Rejvíz, Zlatokopecký skanzen, Poštovní štola, Biskupská kupa) a Žulová (Boží hora, lom Rampa).
Jestli jste fanoušek chytrých telefonů, stahujte na Google Play pro Android nebo v AppStoru pro iOS mobilní aplikaci Mobilní Turista.

Foto (zdroj): Mobilní Turista

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.