Jesenicko, prodejme se

02.04.2019

Máme za sebou diskuse s lidmi žijícími ve velkých českých městech o Jesenicku a jejich názoru na něj, to zjištění není úplně OK a na rovinu vám řekneme, že "oni" si o nás (často) myslí, že jsme region zaostalý, bez možnosti se tu dobře najíst, slušně se ubytovat, večer se zabavit, že jsme okres s nekvalitní infrastrukturou, neexistují zde velké a úspěšné firmy ... Je frustrující to slyšet, když jako Jeseníčák víte, že mnoho z toho není pravda, a že na vině je jenom léty opakovaný názorový stereotyp.
Ale můžeme si za to i sami, souhlasíte? Málo o sobě mluvíme normálně, natož pochvalně. Protože už když budete mluvit o Jesenicku jenom normálně, může (některým) posluchačům po celé ČR padat brada. Tak schválně, vysypete z rukávu tři úspěšné lidi, tři nadnárodní firmy z tohoto regionu, dáte z hlavy doporučení na skvělou restauraci, pěkný penzion/hotel, pošlete turistu na 5 zaručených turistických cílů? Tohle musíte dát, jako když bičem mrská.
Abyste neřekli, že vás v tom necháváme, pro zopakovaní některých faktů přikládáme asi rok a půl starou videoupoutávku na Jeseník nebo spíše Jesenicko. Připomeňte si, co všechno tu máme dobré, skvělé, prvotřídní a s příchodem letní turistické sezóny se upřímně věnujte návštěvníkům regionu a dejte jim znát, že přijeli na vážně dobré místo.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.