Jesenicko, připlať si za kulturu

10.10.2021

Češi už od stavby Národního divadla ví, že v kultuře je málo peněz, a že se jí musí sem tam pomoci. Češi totiž ví, že po práci je třeba legraci, někdy v podobě umění.

Víme to zcela určitě i na Jesenicku, však se toho tady v kultuře děje hodně. Aby se mohlo dít ještě více, a to na jednom z nejgeniálnějších míst regionu, voláme si vás na pomoc ve sbírce obce Bernartice. To pod ni spadá hlavní díl financování chodu Tančírny v Račím údolí, a byla by škoda, aby zrovna tahle ikona Rychlebských hor škrtala ve svém programu. Milé, že obec nenatahuje ruku, ale jde na to přes platformu Pomáhej pohybem od ČEZu, kde lidé přispívají tak, že udělají nějakou pohybovou aktivitu, změří si ušlou, uběhlou či ujetou vzdálenost, která se následně přepočítá na body a ČEZ pak body smění na peníze. Tak jednoduché to je.

Bernartice mají za cíl vybrat pro Tančírnu 50 tisíc korun, aby mohli v kulturním centru udržet vysokou laťku kulturních akcí. Vždyť na Tančírně od její zdařilé rekonstrukce spočívá velká zodpovědnost za prezentaci umění na Jesenicku.

Máme říjen, to se dá chodit, běhat i jezdit na kole, stačí nainstalovat do mobilu aplikaci 'Pomahejpohybem' a zapnout ji na začátku aktivity. Jakmile dojdete do cíle, uložíte svůj výkon a nasbírané body přidělíte projektu 'Tančírna 2021'.

Foto (zdroj): Tančírna Račí údolí

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies