Jesenicko, pomoz

19.11.2019

Máme pro vás tip, jak ušetřit čas, a ještě u toho udělat dobrý skutek. Je úterý a my vám tvrdíme, že na velký nákup můžete jít až v sobotu. Následující tři dny tím neztrácejte čas, leda snad pro čerstvé pečivo a jinak se po práci/škole věnujte něčemu smysluplnějšímu než bloumání mezi regály. Mají být obstojné teploty, tak šup ven.
A o co tedy jde? Češi mají velká srdce, když jde o dobrou věc, platí to i pro lidi z Jesenicka. No a v sobotu (8 až 18 hod.) proběhne podzimní kolo Sbírky potravin, jejímž hlavním cílem je prostřednictvím dobrovolně nakoupených potravin a drogérie přispět zejména seniorům, matkám samoživitelkám, dětem z dětských domovů, pěstounským rodinám, lidem bez domova a hendikepovaným, jejichž domácí rozpočty jsou napjaté. Funguje to tak, že vy nakoupíte např. konzervy, instantní jídla, luštěniny, těstoviny a základní dětskou kosmetiku a po zaplacení u pokladny tyto věci odevzdáte dobrovolníkům organizovaným Českou federací potravinových bank. V Jeseníku máte šanci tímto způsobem pomoci v drogeriích dm a Rossmann, v Lidlu, Penny Marketu a Kauflandu, všude tam budou v sobotu 23. sběrná místa. A vaše pomoc následně může doputovat přes Charitu České republiky, Armádu spásy či třeba Slezskou diakonii zpět na Jesenicko.
Lidi, pojďte v sobotu přispět každý malým nákupem, budete mít ze sebe o chlup lepší pocit a ráno před zrcadlem k obligátním "... krásný, chytrý ..." přidáte ještě 'hodný' :-) Díky moc!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.