Jesenicko má želízka na Olympiádě dětí a mládeže

23.06.2019

Motivace dětí ke sportu je jedním z hlavních cílů projektu 'Olympiáda dětí a mládeže', kterou od roku 2003 pořádá Český olympijský výbor. Jednou za dva roky si to mezi sebou rozdají dětské reprezentace jednotlivých krajů, a právě dnes začíná letní olympiáda v Libereckém kraji.
I náš Olomoucký kraj vyslal svůj team, který na stadion přivede v roli vlajkonoše Tomáš Bank (tč. trenér Ester Ledecké). V reprezentačním oblečení se znakem Olomouckého kraje bude soutěžit 245 sportovců, Jesenicko má dle dostupných informací dva zástupce. Na lezecké stěně bude bojovat Petr Šimčík z klubu Horolezci Jeseník a na pingpongových stolech to zkusí se svým uměním dotáhnout co nejdál turnajovým pavoukem Ondřej Vyhlídal z KST Jeseník.
Nebudeme tvrdit, že podle nás jsou výsledky tím nejdůležitějším, i když sportovcům je soutěživost přirozená, prostě jdou po cenných kovech. Za nás je na projektu skvělá hlavně atmosféra. Naši borci si v malém měřítku vyzkouší skutečné Hry, naučí se respektu k soupeřům, poznají jiné sporty, prožijí pár zajímavých dnů od svých rodin ... Tak ať se jim daří!

Foto (zdroj): archiv Český olympijský výbor

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.